Ulga dla pleców

Zdarzają się dni, kiedy budzisz się rano w złym humorze i nie wiesz, co się dzieje? W ciągu kolejnych kilku godzin zaczynasz zastanawiać się, dlaczego znowu boli Cię kręgosłup? Przecież nie został nadwyrężony…

Najczęściej to wina źle dobranej poduszki lub materaca. Spróbuj wymiany poduszki, która powoduje skrzywienie ciała podczas snu, na taką, która dopasowuje się do kształtu sylwetki. To sprawi, że prawidłowo ułożą się kręgi szyjne, czyli górna część kręgosłupa, a za nią cała reszta ciała.

Pamiętaj, że skrzywienie jednej części ciała wpływa na ułożenie pozostałych, co w najgorszym przypadku skutkuje nieodwracalnymi zmianami i ciągłym dyskomfortem.

https://zyjlatwiej.pl/poduszki-ortopedyczne/223-poduszka-ortopedyczna-wodna-mediflow-.html

oraz

https://zyjlatwiej.pl/poduszki-ortopedyczne/274-poduszka-ortopedyczna-softsleep-contur.html

To dostępne w naszym sklepie dwa rodzaje ortopedycznych poduszek regulujących postawę ciała podczas snu. Każda z nich jest równie wygodna i dobra dla kręgosłupa.  Odpowiednio dobrane poduszki to ulga dla organizmu. Wypróbuj na własnym ciele, a ból pleców ustąpi w mgnieniu oka!

 

Akcesoria dla diabetyków

W Polsce ponad 6% mieszkańców choruje na cukrzycę. Pewnie wiesz, że wyróżniamy dwa typy cukrzycy: I i II, a dodatkowo cukrzycę ciążową. Na ten pierwszy typ możemy zachorować już w wieku dziecięcym. Takie młode osoby doskonale wiedzą z czym to się wiąże. Restrykcyjna dieta, pomiary poziomu glukozy kilka razy dziennie, przyjmowanie insuliny lub założona pompa insulinowa.

Mimo tego zdarzają się sytuacje, kiedy takie osoby dostają ataku, lub też mdleją w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy liczy się szybka i odpowiednia pomoc. Z tego powodu modne, a przede wszystkim użyteczne i skuteczne stały się gadżety dla diabetyków, chociażby takie jak ten: https://zyjlatwiej.pl/inne-pomoce/219-bransoletka-dla-diabetykow.html Taka bransoletka jest świetnym sposobem na pokazanie osobom, które w przypadku zagrożenia będę próbowały udzielić nam pomocy na co jesteśmy chorzy.

Pomyślmy teraz o tym, ile ludzi nie wie, że choruje na II typ cukrzycy. Czy Twojej babci lub dziadkowi, a może komuś z bliższego otoczenia zdarzają się omdlenia czy utrata przytomności? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to zdecydowanie powinieneś zaproponować im zrobienie badań głównie w kierunku cukrzycy. Pamiętaj, że diabetycy stosują restrykcyjną dietę. W przypadku, kiedy okaże się, że chorujemy na cukrzycę warto zapamiętać co powinno znaleźć się w naszej diecie. Przede wszystkim 5 niewielkich posiłków dziennie stanie się chlebem powszednim. Warzywa, zboża, nasiona roślin strączkowych, chude mięso czy ryby to stały gość w menu. Powinniśmy też unikać alkoholu, soli i tłuszczów zwierzęcych.

Zapamiętaj, że na cukrzycę można zachorować w każdym wieku, dlatego powinniśmy odczytywać znaki, jakie wysyła nam nasze ciało
i odpowiednio na nie reagować.

A czy Ty masz już swoją Miejską Kartę Seniora?

 

Na terenie miasta Łodzi od sierpnia 2014 roku wydawane są specjalne karty dla osób w wieku 60+, które uprawniają do zniżek z różnych zakresów rozrywki i nie tylko: zdrowie i uroda, sport i rekreacja, kultura, gastronomia oraz wiele innych. Cały spis kategorii, wraz z adresami placówek znajdziesz pod tym linkiem: http://seniorzy.uml.lodz.pl/repozytorium/wpisy/plik_5014.pdf

Placówki współpracujące z tym programem mieszczą się nie tylko w samej Łodzi, ale i w jej okolicach. Oznacza to, że możesz w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie skorzystać z opieki zdrowotnej, spróbować pysznych nowych smaków czy zmienić fryzurę. Wszystko to dzięki jednej małej karcie, którą możesz mieć zawsze przy sobie!

Jak wyrobić kartę?

Potrzebujesz wejść na stronę:

http://seniorzy.uml.lodz.pl/repozytorium/wpisy/plik_5191.PDF

wydrukować wniosek i wypełnić go własnoręcznie. Potrzebujesz jedynie kilku danych: imienia i nazwiska, numeru PESEL, adresu zamieszkania oraz adresu mailowego, jeśli go posiadasz. Na końcu złóż swój podpis, aby zatwierdzić ważność dokumentu.

Tak wypełniony wniosek potrzebujesz dostarczyć do jednej z placówek spośród punktów informacji UMŁ:

  • ul. Zachodnia 47;
  • al. Politechniki 32;
  • ul. Krzemieniecka 2;
  • ul. Piotrkowska153;
  • al. Piłsudskiego 100;
  • ul. Inflancka 45;
  • ŁCKzM ul. Piotrkowska110 (wejście od strony Pasażu Schillera)

Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Będzie on niezbędnym elementem do odebrania Twojej karty. Na stronie internetowej oraz w wyżej wymienionych placówkach dostępne są pełne listy ośrodków współpracujących z programem. Śledź je uważnie, ponieważ co jakiś czas oferty się zmieniają.

Należysz do osób, które ciężko jest wyciągnąć z domu? Nic nie szkodzi, dla Ciebie też coś mamy! Sklepy internetowe ze zdrową żywnością i produktami medycznymi również są do Twojej dyspozycji. Do wyboru jest mnóstwo opcji, od Ciebie zależy którą wybierzesz już dziś!